10mm Sterling Silver Huggie Earrings – JD17363
Get an alert when the product is in stock:
- |
Product ID
JD17363
Metal
925 Sterling Silver
Stone Type
Cubic Zirconia
Tarnish Protection
E-Coat
Weight
0.74 g
Hoop Size
1.6 x 10 mm (External Diameter)
Sold As
Pairs
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22057 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Weight | 1.30 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD17790 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 2 x 10 mm |
| Weight | 0.87 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD19155 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Hoop Size | 2 x 11 mm |
| Weight | 1.13 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD19407 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 1.8 x 13 mm |
| Weight | 1.15 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20468 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Hoop Size | 2 x 15 mm |
| Weight | 1.30 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20469 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Hoop Size | 2.5 x 15 mm |
| Weight | 2.45 g |
| Sold As | Pairs |











