Sterling Silver Huggie Earrings with 4mm Freshwater Pearl – JD25140
- |
Product ID
JD25140
Metal
925 Sterling Silver
Stone Type
Freshwater Pearl
Tarnish Protection
E-Coat
Weight
1.18 g
Size (w x h)
3 x 3 mm
Hoop Size
2 x 11 mm (External Diameter)
Sold As
Pairs
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD19138 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 3 x 10 mm |
| Weight | 1.33 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD17363 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 1.6 x 10 mm |
| Weight | 0.74 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD25141 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Size (w x h) | 4 x 4 mm |
| Weight | 1.18 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20469 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Hoop Size | 2.5 x 15 mm |
| Weight | 2.45 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD19600 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 1.6 x 14 mm |
| Weight | 1.06 g |
| Sold As | Pairs |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD17790 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 2 x 10 mm |
| Weight | 0.87 g |
| Sold As | Pairs |











