8mm 10mm and 12mm Sterling Silver Ear Hoops Set – JD7712
95 in stock /Need more than what's in stock?
- |
Product ID
JD7712
Metal
925 Sterling Silver
Tarnish Protection
E-Coat
Weight
1.05 g
Hoop Size
1.2 x 10 , 12 , 8 mm (External Diameter)
Sold As
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22333 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 4 x 4, 3 x 3, 2 x 2 mm |
| Weight | 1.37 g |
| Sold As |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22294 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 7, x 8 mm |
| Weight | 1 g |
| Sold As |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22346 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Hoop Size | 2 x 12 , 18 mm |
| Weight | 2.14 g |
| Sold As |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22375 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold |
| Hoop Size | 1.2 x 10 , 12 , 14 mm |
| Weight | 1.23 g |
| Sold As |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22305 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 6 x 10, 7 x 8 mm |
| Weight | 1.09 g |
| Sold As |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD22292 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Size (w x h) | 8 x 9, 6 x 8 mm |
| Weight | 1.05 g |
| Sold As |







