Introducing our new budget-friendly range of 925 sterling silver jewellery. SilverJD proudly presents our curated collection of best-selling wholesale jewellery for under £2. Crafted with the utmost care, these items reflect the beauty of sterling silver while maintaining an incredibly accessible price point. Offer your customers high-quality and affordable jewellery without compromise.
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8676 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 1.5 x 1.5 mm |
| Weight | 0.06 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1592 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.08 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7347 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 0.7 x 10 mm |
| Weight | 0.13 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1337 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.32 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD5500 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.16 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1958 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 6 x 6 mm |
| Weight | 0.45 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8996 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 10 x 6 mm |
| Weight | 0.25 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD3348 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 0.9 x 12 mm |
| Weight | 0.15 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD3415 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.2 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8467 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.08 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7297 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.9 x 8 mm |
| Weight | 0.11 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD3337 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Weight | 0.17 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20061 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 11 mm |
| Weight | 0.14 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7461 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.6 x 10 mm |
| Weight | 0.18 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7496 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 3, 3 x 3, 3 x 3 mm |
| Weight | 0.27 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD6580 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.13 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20068 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Hoop Size | 0.7 x 5 mm |
| Weight | 0.06 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD6582 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 3 x 1.5 mm |
| Weight | 0.2 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8674 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 10 mm |
| Weight | 0.23 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD10074 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 10 mm |
| Weight | 0.15 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20069 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 5 mm |
| Weight | 0.06 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20067 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 6 mm |
| Weight | 0.08 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20065 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 7 mm |
| Weight | 0.09 g |




AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD3318 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.05 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20063 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 9 mm |
| Weight | 0.12 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7351 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Hoop Size | 0.7 x 8 mm |
| Weight | 0.1 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7463 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.16 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8675 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | 14k Gold Plated Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.08 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7573 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 2 mm |
| Weight | 0.05 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1444 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 7 x 8 mm |
| Weight | 0.25 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD10653 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 8 x 8 mm |
| Weight | 0.46 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1579 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 4 mm |
| Weight | 0.07 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD1590 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 1.5 x 1.5 mm |
| Weight | 0.06 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7173 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 2 x 4 mm |
| Weight | 0.06 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8830 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 3 mm |
| Weight | 0.08 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD3224 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Band Width | 4 mm |
| Weight | 0.27 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8917 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 6 x 5 mm |
| Weight | 0.2 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD10032 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | E-Coat (Anti-Tarnish) |
| Size (w x h) | 3 x 3, 3 x 3, 2 x 4 mm |
| Weight | 0.26 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD21074 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 7 x 9 mm |
| Weight | 0.21 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD16305 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 8 x 6 mm |
| Weight | 0.21 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD20579 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 9 x 8 mm |
| Weight | 0.23 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD21546 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Rhodium |
| Size (w x h) | 4 x 8 mm |
| Weight | 0.19 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD7207 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 8 x 7 mm |
| Weight | 0.26 g |
AVAILABILITY: In stock
| Product ID | JD8943 |
|---|---|
| Metal | 925 Sterling Silver |
| Plating | Plain 925 Silver Jewellery |
| Size (w x h) | 6 x 8 mm |
| Weight | 0.25 g |
















































